Казки народів світу

українською мовою

Заборонена кімната

Колись давно жив-був злий чарівник, який одягався як жебрак, ходив від хати до хати з проханням про милостиню і крав найкрасивіших дівчат, яких тільки міг знайти. Ніхто з них ніколи не міг повернутися додому.

Одного дня він постукав у двері будинку, де жив чоловік з трьома прекрасними доньками. Найстарша донька відчинила двері і дала йому шматок хліба. Коли вона давала йому хліб, він торкнувся її руки і загіпнотизував її. Потім він змусив її залізти до корзини, яку завжди носив на спині, і відніс її до свого будинку, який знаходився посеред лісу. Усе там було чудове, і у неї було все, що вона могла побажати.

Через кілька днів чарівник сказав їй, що він повинен вирушити в подорож і що він залишить їй ключі від усього будинку і що вона може зайти в кожну кімнату, крім однієї. Якщо вона зайде до тієї кімнати, то точно помре. Також він дав їй яйце і попросив добре доглядати його.

Як тільки чарівника не було видно, дівчина заглянула в кожну кімнату і знайшла прекрасні речі, які її радували. Нарешті вона підійшла до забороненої кімнати і після хвилини нерішучості її цікавість перемогла, і вона увійшла до кімнати.

Побачене змусило її затремтіти. Там були сотні викрадених дівчат, і всі вони виглядали так, ніби спали. Дівчина, злякавшись, вибігла з кімнати так швидко, як тільки могла.

У поспіху вона кинула яйце, яке несла в руці, але воно не розбилось. Коли вона взяла його, то помітила, що яйце стало червоним, і, хоч вона не намагалася його почистити, яйце залишилось червоним.

Через деякий час чарівник повернувся. Він помітив, що сталося з яйцем, вдарив дівчину і потягнув її до забороненої кімнати, де залишив її з іншими дівчатами.

Потім чарівник повернувся до того ж будинку і вкрав другу сестру, і з нею сталося те саме.

Він повернувся і втретє і викрав молодшу сестру, але ця сестра була дуже мудрою. Коли чарівник дав їй ключі та яйце, вона взяла яйце і поклала його в шафу. Потім вона взяла ключі і зайшла до забороненої камери. Вона була здивована, побачивши стількох дівчат, що лежать, немов у глибокому сні. Серед них вона впізнала двох своїх сестер.

Вона вийшла з кімнати і зачинила двері. Коли вона почула, що чарівник повертається, вона взяла яйце та ключі та пішла йому назустріч.

- Ти будеш моєю дружиною, бо ти не піддалась цікавості, - вигукнув він.

Оскільки дівчина порушила заклинання, чарівник втратив силу, і вона могла робити з ним, як їй заманеться, тому вона пішла до забороненої палати і пробудила всіх дівчат. Потім вона пішла до чарівника і сказала йому:

- Перш ніж я вийду за тебе заміж, ти повинен піти і віднести моїм батькам корзину, повну золота.

Вона взяла велику - велику корзину і в ній сховала двох своїх сестер, покривши їх золотими шматочками. Потім вона сказала чарівнику віднести корзину, але не зупинятися на дорозі, бо вона буде спостерігати за ним з вікна. Чоловік взяв корзину і вирушив у дорогу, але незабаром його здолала втома. Він сів відпочити, але одразу почув голос, який сказав:

- Я спостерігаю за тобою з вікна.

Думаючи, що це був голос його майбутньої дружини, він підвівся і пройшов ще трохи. Кожного разу, коли він намагався відпочити, траплялося те саме, поки нарешті він не дійшов до будинку, де мешкали батьки його нареченої. Там він залишив коризну.

Тим часом його майбутня дружина взяла шматок картону і зробила голову, яку вона помістила на підвіконня другого поверху. Здавалось, ніби хтось дивиться з вікна. Потім вона пішла і випустила інших жертв і запросила їх усіх на своє весілля. Нарешті вона покрила все своє тіло пір’ям, маскуючись під рідкісну пташку, щоб ніхто не міг її впізнати, і покинула будинок. Незабаром вона зустріла деяких гостей, яких запросила на весілля, і вони запитали її:

- Звідки ти, прекрасна пташко?

- З дому, де одружується чарівник.

- Скажіть, будь ласка, що робить красива наречена?

- Після того, як вона одягнула свою красиву весільну сукню, вона виглядає з вікна.

Коли чарівник повернувся додому, вікно другого поверху було відчинене, він поглянув у нього і побачив там голову. Він подумав, що це його майбутня дружина, і схвильовано побіг у будинок, але, ввійшовши, зіткнувся з усією родиною та сестрами дівчини, які затягли його до кімнати, зачинили двері та підпалили будинок.

І це було кінцем чарівника та його забороненої кімнати.